OdporúčameZaložiť web alebo e-shop

Chovateľská stanica  Z Jastrabieho lesa

Kontakt

 

 

   Roman Čajkovič
Maslovce 636 , 930 39 Čenkovce

 

mobil: +421 948 102 683
 mail:  romancajo@gmail.com  

skype  :   romancajo132


 

 

Chovu setrov sa venujem od roku 1989 keď som si kúpil svojho prvého psa. Bol to anglický setter Javor z Vlčí stepy ale všetci známi ho poznali pod menom Gero. Ako prvý pes nebol celkom zvládnutý, hlavne čo sa týka kľudov za zverou. Ale štýl hľadania, vystavovanie a chuť pracovať mal obdivuhodné. Neskôr som si zaobstaral fenku gordonsetra Cyra Sokolia skala, aj keď ja ju volám Dona. Prvé skúšky absolvovala presne v deň svojich prvých narodenín. Bol to Field trial v Dojči. Potom ešte o rok sme úspešne absolvovali NFT aj v Blahovej. Po predvedení na klubovej výstave získala chovnosť a mohli sme začať hľadať psa vhodného pre našu Donu. K dnešnému dňu mala tri vrhy. V prvom bolo 7 šteniat (2 psy a 5 súk) v druhom boli 3 šteniatka (1 sučka 2 psy). V treťom a žiaľ pre Donu poslednom bolo najskôr 11 šteniat /5 psov a 6 súk/ ale k´dže bola Dona už chorá počas kotnosti 7 šteniatok uhynulo hneď a potom ešte jedna fenka. Ostali dva psíky a jedna fenka, ktoré sme od začiatku "kojili" my doma za starostlivého dohľadu maminy Dony. Po dvoch týždňoch však Dona uhynula.
Dona bola veľmi usilovná a pracovitá fenka. Pevne vystavovala, sekundovala (priznáva vystavujúcemu psovi), s chuťou aporovala z vody. Preto som sa rozhodol si po nej ponechať mladú fenku ako nástupníčku v chovnej stanici.   Teraz sa snažim s Barbie z Jastrabieho lesa  abolvovať FT. Na klubovej výstave v roku 2009 sme dostali VD, teraz absolvovať RTG a Field trial. Verím že sa nám to posarí už na jeseň. Chystáme sa na Moravu a aj do Bieleho Kostola.
Ku psom som sa dostal hlavne preto, že ako aktívny sokoliar som potreboval k lovu s dravcom pomocníka a tým dobrý stavač je. Psy mi pomáhajú pri love so sokolmi, ale aj s jastrabmi, pri poľovačkách pri hľadaní a prinášaní zvere a v neposlednom rade aj v práci ako zamestnancovi biologickej ochrany letiska.